Makaleler » İnegöl Mobilya » Neden Köşe Takımı

Neden Köşe Takımı

Neden Köşe Takımı?

Günün yorgunluğundan sıyrılıp kendinizi huzurla bütün hale getirebilmek için doğru ebatlarda tarzınıza uygun seçtiğiniz köşe koltuk takımı, odanızı daha kullanışlı hale getirdiği için ferah ve konforlu bir alan sunacaktır. İstediğiniz ölçü ve stile uygun şık ve kişiye özel tasarımlarla yaşam alanınızı konforlu hale getirmek için ideal bir seçim olacaktır. Her bütçeye uygun fiyat performansıyla günümüzde sık tercih edilen modüler köşe koltuk takımları hayat kalitemizi yükseltirken riksiz ve kullanışlı yapısıyla önemli derece kolaylık sağlar.

 

Gelin beraber köşe takımı alırken dikkat etmemiz gereken hususları maddeler halinde ele alalım.

Köşe Takımında Kumaş Seçimi

 

Köşe takımı alırken kumaş seçimi çok önemli bir konudur. Köşe takımınızı evinizde seçtiğiniz alana göre tarzını yansıtırken kumaşını da ona göre seçmeniz daha uygun olacaktır. Mutfakta yada salonda kullanacağınız köşe takımının kumaşını seçerken kullanım yerini göz önünde bulundurmak gerekir.  Özellikle mutfaklarınız için tay tüyü, nubuk gibi leke tutmayan su geçirmeyen dayanıklı kumaşlardan yapılmış koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. 

 

köşe takımı alırken dikkat etmemiz gerekenler

 

Salon için tay tüyü kumaş ya da sık dokuma keten kumaş tercihi size büyük avantaj sağlar. Bunun yanı sıra evcil hayvanlarınız rahat hareket alanına sahip olabilmesi içinde kumaş seçimi çok önemlidir. Bu tarz dayanıklı kumaşlar sayesinde yırtılma veya sökülme gibi durumlarla uzun bir süre karşılaşmazsınız.

 

Yatak ve Sandık Özelliği

 

Köşe takımının tercih etmemizin diğer bir sebebi ise fonksiyonel kullanım şeklidir. Yatak olabilme özelliği, misafirlerimize dinlenmeleri için alan sağlarken, sandık özelliğiyle de depolama alanı sağlar.  Kullanmadığımız ya da elimizin altında sürekli bulundurmak istediğimiz fazla gelen eşyalarımızı depolama alanı sayesinde muhafaza edebilme özelliği büyük rahatlık sunmaktadır.

köşe takımı alırken dikkat etmemiz gerekenler

Benim köşe koltuğum kullanışlı olsun diyenler de motorlu ve TV Koltuklu köşe takımları tercih ediyor. Bu tarz ürünler genelde büyük salonlar da ve sinema odalarında daha çok tercih ediliyor.

 

Doğru Renk Uyumu ile Tarzını Yansıt

 

köşe takımı alırken dikkat etmemiz gerekenler

Köşe koltuğunuzun modelini ve kumaşına karar verdikten sonra can alıcı noktaya gelmiş bulunmaktayız. Renk uyumu odanızın ebatları burada da  devreye girerken aslında önemli olan nasıl bi hava yakalamak istediğinizdir. Bu da ancak renk uyumuyla sağlanır. Kullandığınız mobilya ve halı perde gibi diğer ürünlerin renklerini göz önünde bulundurarak bohem yada butik tarzları yakalayabilirsiniz. En önemlisi kendi tarzınıza göre seçtiğiniz mobilya ve aksesuarların karar verdiğiniz renk ve kumaş türüyle ahenk içinde evinizde sizin tarzınızı   ortaya koyacaktır.

Yazar: Mücella Kavrık - Y. Koltuk Satış Müdürü

Keywords; köşe takımı, köşe takımı seçerken nelere dikakt etmeliyiz, yataklı sandıklı köşe takımı 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4